کد خبر: 3819240
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
گروه سیاست اقتصاد- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند من حرف‌های شما را گوش می‌دهم و آنچه مصلحت باشد می‌گویم، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و نباید کسی واسطه شود و نمونه همین بی‌اعتمادی در برجام است.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما، امام جمعه کرمانشاه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته 24 خرداد در کرمانشاه با دعوت از همگان به تقوا و پرهیزگاری اظهار کرد: مراقبه رکن رکین عرفان و اخلاق است و کسی که به مقاماتی می‌رسد حتما این مسیر را طی می‌کند.
وی افزود: مسئله اصلی در عرفان همین مراقبه است و انسان باید دائما در حال مراقبه باشد و این امر برگشت به درون انسان دارد.
آیت‌الله علما تصریح کرد: باید نگاه ما نگاهی خدایی و معنوی باشد و براین اساس تمام واجبات و مستحبات و ادعیه و حتی نمازی که در حال غرق شدن و در خط مقدم جنگ باشد از انسان ساقط نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اظهار کرد: حقیقت نفس انسان ثابت است و تمام عبادات باید در نفس انسان تأثیرگذار باشد و این مراقبه به قیامت منتقل خواهد شد.
وی گفت: روز 26 خرداد شهادت مجاهدان مؤتلفه اسلامی است که نقش زیادی در انقلاب دارند و 27 خرداد نیز سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل است.
امام جمعه کرمانشاه به 15 شوال و سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی اشاره و اظهار کرد: از ایشان 150 روایت نقل شده است.
آیت‌الله علما درادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص اندیشه مقاومت اشاره کرد و افزود: مقاومت سرمایه ملت‌ها است.
وی گفت: مقاومت سبب می‌شود ابرقدرتی می‌خواهد به ایران پیام بدهد اما رهبر انقلاب آن را گوش نمی‌دهد و آن را رد می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند من حرف‌های شما را گوش می‌دهم و آنچه مصلحت باشد می‌گویم اما ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و این یعنی جمهوری اسلامی هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و نباید کسی واسطه شود و نمونه این بی‌اعتمادی در برجام است.
وی گفت: ترامپ برجام را پاره می‌کند و ما را تحت فشار می‌گذارد و پیام می‌دهد درحالی که بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها را برکشور وضع کرده پس چگونه دم از مذاکره می‌زند. آن‌ها که خود انبارهای بمب اتم در اختیار دارند چگونه می‌گویند چه کشوری بمب اتم داشته باشد یا نداشته باشد.
امام جمعه کرمانشاه اظهار کرد: همانطور که امام راحل به کارتر فرمود هیچ غلطی نمی‌کند امروز هم رهبری به ترامپ گفت او شایسته هیچ پیامی نیست و این نتیجه مقاومت انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: