کد خبر: 3826422
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت‌های مراکز افق بر ضرورت استفاده از ظرفیت این مراکز در فعالیت‌های فرهنگی تآکید کرد.

حجت‌الاسلام مهدی توسلی، معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، با اشاره به ظرفیت‌های مراکز افق اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی در سطح بقاع متبرکه موجب ارتباط بیشتر مردم با بقاع متبرکه خواهد شد.
وی افزود: مرکزی در بقاع متبرکه متشکل از واحدهای اجتماعی، فرهنگی و قرآنی است که نسبت به انجام این فعالیت‌ها اقدام می‌کنند و بقاع متبرکه‌ای که دارای مرکز فرهنگی و قرآنی باشد به مرکز افق ارتقا پیدا خواهد کرد.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: تقویت و مشارکت زائران بقاع متبرکه در مسیر مقابله با آسیب‌های اجتماعی و الگوسازی خدمات اجتماعی متناسب با شاخص‌های مذهبی و ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) از اهداف مراکز افق است.
حجت‌الاسلام توسلی بر ضرورت استفاده از ظرفیت این مراکز در فعالیت‌های فرهنگی تآکید کرد و افزود: بهمن‌ماه سال گذشته اقدام به راه‌اندازی مراکز افق در استان کرمانشاه کردیم و این مراکز در تمام زمینه‌ها به ویژه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی فعالیت می‌کنند.
وی تصریح کرد: بسترسازی حضور و مشارکت فعال جوانان در عرصه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی از دیگر اهداف تشکیل مراکز افق است که در این خصوص در مراکز افق استان کرمانشاه برنامه‌ریزی و اقدام شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: