کد خبر: 3828305
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام‌جمعه کرمانشاه با بیان اینکه جهت‌گیری انقلابی سبب پیشرفت کشور می‌شود، گفت: جهت‌گیری ما باید زنده باشد و دشمن از این موضع انقلابی بترسد.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه امروز، 28 تیرماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) می‌فرمایند هرکسی رستگاری آخرت را می‌خواهد باید سرمایه تقوا را از این دنیا توشه بردارد.

وی افزود: در این دنیا هرطور عمل کنیم در آخرت نتیجه‌اش را می‌بینیم. در دنیا تقوا نداشته باشیم در آخرت خسران می‌بینیم.

آیت‌الله علما با اشاره به سوم مرداد، سالروز حمله منافقین به کرندغرب، سرپل‌ذهاب و اسلام‌آبادغرب گفت: پس از قطعنامه آتش‌بس بین ایران و عراق از افتخارات مردم این استان این است که نگذاشتند دشمن پیش‌روی کند و آن‌ها را سرکوب کردند.

اما‌م‌جمعه کرمانشاه به سالروز تصویب قانون کاپیتولاسیون اشاره و اظهار کرد: براساس این قانون آمریکا در کشور همه‌کاره و صحبت‌های امام راحل در مورد این موضوع باعث تبعید ایشان به ترکیه شد.

آیت‌الله علما با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور گفت: ایشان نماز جمعه را امری مهم و تأمین‌کننده نیاز جامعه دانستند. نماز جمعه از جمله نیازهای جامعه محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: شتافتن به سوی ذکر خدا برای این است که اگر انسان ذاکر و متذکر باشد مراقب خودش است و تمام گرفتاری‌های جامعه که در اثر نبود ذکر و تقواست از بین می‌رود.

امام‌جمعه کرمانشاه گفت: نماز جمعه امر به بصیرت می‌کند و همدلی و امید را در دل مردم زنده می‌کند و یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری دادن امید به جامعه به ویژه به نسل جوان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: یکی از تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر جهت‌گیری انقلابی مسئولان است و ایشان فرمودند که باید جهت‌گیری انقلابی داشته باشیم و مسئولین و دستگاه‌ها هم باید از این نوع جهت‌گیری حمایت کنند.

آیت‌الله علما تصریح کرد: اگر کوتاه بیایم انقلاب ضرر می‌کند و ما هم متضرر می‌شویم لذا جهت‌گیری ما باید زنده باشد و دشمن باید از موضع بترسد و همین موضع‌گیری انقلاب را شکست‌ناپذیر می‌کند.

امام‌جمعه کرمانشاه به انتقاد رهبر معظم انقلاب از رفتار طلبکارانه اروپایی‌ها اشاره و اظهار کرد: کشور با اقتدار تمام در حال پیشرفت است و البته مسائل جزئی هم داریم که قابل رفع است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: