کد خبر: 3829198
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
گروه سیاست و اقتصاد- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه موضوع غدیر و ولایت و امامت همچون قرآن است، گفت: ولایت و امامت سرمایه اصلی و تفکر مترقی و مسیر مطلق دین اسلام است.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه امروز، 31 تیرماه در دیدار با اعضای بنیاد غدیر استان کرمانشاه اظهار کرد: ولایت و امامت سرمایه اصلی و تفکر مترقی و مسیر مطلق دین اسلام است.
وی افزود: تفکر و اندیشه در موضع ولایت و امامت ثروتی عظیم را به همراه دارد که با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست.
آیت‌الله علما گفت: موضوع غدیر و هنگامه ثبت ولایت به دستور خداوند را نمی‌توان تنها در مداحی، شعرخوانی و چراغانی بسنده کنیم بلکه باید ماهیت این رخداد عظیم الهی را از طریق مباحث عمیق عقلانی و علمی تبیین نماییم.
امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: موضوع غدیر و ولایت و امامت همچون قرآن است که برای همه دوران‌ها و مردم همه زمان‌ها حرف نو و ایده جدید به همراه دارد و چون صبغه الهی دارد کهنگی بر آن مترتب نیست.
وی با تبیین جایگاه ولایت اظهار کرد: باید با برگزاری نشست‌های تخصصی و گسترش آن جلسات، نسل فردای میهن را با عظمت غدیر و روح الهی و آسمانی آن آشنا کنیم و با تبیین زندگی حضرات معصومین(ع) راه درست زندگی و انسانیت را به آن‌ها نشان دهیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه افزود: پیروی دقیق و عمیق از مقام ولایت قدرت تشخیص و جسارت می‌بخشد که امروز می‌توانیم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنیم.
درادامه این نشست برنامه‌های دهه امامت و ولایت توسط دبیر بنیاد غدیر استان کرمانشاه تشریح و درادامه هریک از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان به قابلیت‌های دستگاه‌ متبوع خود برای اجرایی کردن برنامه‌های این دهه پرداختند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: