کد خبر: 3886941
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
استاندار کرمانشاه:
استاندار کرمانشاه گفت: تمام مراکز خرید و عرضه کالاهای غیرضروری کرمانشاه تا ۱۵ فروردین‌ماه جاری تعطیل است.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه به نقل از استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند با اشاره به مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا اظهار کرد: تمامی مراکز خرید و عرضه کالاهای غیرضروری استان تا ۱۵ فروردین‌ماه تعطیل است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی لازم برای ارائه خدمات و عرضه کالاهای ضروری در مراکز مورد نظر صورت گرفته، گفت: بر اساس این مصوبه سایر فروشگاه‌ها بر اساس روال عادی و طبیعی فعال و باز هستند و در صورت نیاز مردم موظف خواهند بود که ساعات کاری خود را افزایش دهند.
استاندار کرمانشاه با تأکید بر ضرورت جدیت و قاطعیت تمامی دستگاه‌های اجرایی در اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا افزود: اقدامات پیشگیرانه به صورت مستمر انجام می‌شود و علاوه بر دستگاه‌های اجرایی به شدت نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای پیشگیری از شیوع کرونا در روزهای آینده هستیم.
مقام ارشد استان اجرای طرح غربالگری و تب‌سنجی را در سطح استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این موضوع تاکنون در ۱۲ شهرستان به طور کامل انجام و تقریباً ۸۴ درصد مردم در این طرح شرکت کرده‌اند و بعد اجرای کامل با پایش اطلاعات مرحله دوم غربالگری را نیز شروع خواهیم کرد.
وی اجرای این طرح را گامی مهم در کاهش میزان مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها ذکر کرد و گفت: کاهش تردد و رفت و آمد به ویژه در بیمارستان‌ها سبب قطع زنجیره انتقال کرونا می‌شود و از مردم عزیز هم انتظار داریم با پیوستن به پویش در خانه بمانیم، به کنترل و شکست کرونا کمک کنند.
گفتنی است، جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در دومین روز از سال نو به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور، اعضای هیئت دولت و استانداران سراسر کشور برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: