کد خبر: 3881089
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله کرمانشاه پیرامون شیوع بیماری کرونا در کشور خطاب به وزارت بهداشت بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله کرمانشاه پیرامون شیوع بیماری کرونا در کشور خطاب به وزارت بهداشت بیانیه‌ای صادر کرد.
متن این بیانیه شرح ذیل است:
با عنایت به مشاهده چندین مورد از مبتلایان به کرونا ویروس در کشور عزیزمان ایران در چند روز اخیر و درکنار مسئله ایجاد شده در زمینه جلوگیری از شیوع همه جانیه ویروس در بین مردم شریف ایران، متأسفانه جو روانی در مورد این بیماری جدید به اشتباه در بین مردم ایجاده شده است که گذر از مخاطرات آن نیازمند آرامش توأم با تدبیر مردم و مسئولین است.
نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که راه‌های درمان کرونا ویروس جدید که ابتدا شیوع آن از ووهان چین شروع شده است اندکی برای محققان و پژوهشگران ناشناخته است اما علمی در مورد این بیماری و میزان خطرات مرتبط با آن آنچنان که ضروری است به‌صورت شفاف و علمی به آحاد مردم مخابره نمی‌شود.
شاید این ویروس در وهله اول برای عموم مردم ناشناخته و در بیشتر موارد حتی بد شناخته شده باشد اما می‌توان این اطمینان را به مردم داد که در صورت رعایت کامل نکات بهداشتی و انجام اقدامات پیشگیرانه ضروری به راحتی از ابتلای خود و اطرافیان به این ویروس کمتر شناخته شده جلوگیری کرد.
همچنین چرا ما نباید بدانیم که بیماران مذکور در چه وضعیتی هستند و چرا در بعد رسانه‌ای آن‌چنان ضعیف و کند عمل شده است که این موج‌سواری آن هم از سوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی صورت گیرد که تنها منجر به نگرانی مردم و ایجاد فضای آلوده و به دور از این موقعیت باشیم که با گران‌فروشی و احتکار موجب ضرر و نگرانی مردم عزیز گردند.
با این اوصاف بدینوسیله مرکز هماهنگ‌کننده بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به نمایندگی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام می‌دارد که در صورت اعلام نیاز از سوی مراجع ذی‌ربط این آمادگی را دارد تا با بکارگیری تمام امکانات و منابع انسانی بسیج دانشجویی، گروه‌های جهادی و ظرفیت سفر راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به جهت توصیه آن وزارتخانه تا اطلاع ثانوی لغو و در خط مقدم درمان و مقابله با این بحران حضور یابد.
همچنین مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور متعهد می‌گردند تا تمام تلاش خود را در جهت فرهنگ‌سازی بیش از پیش در زمینه پیشگیری و ارائه آموزش‌های بهداشتی مرتبط با این بیماری در بین عموم مردم به‌کار گیرند.
بلاشک سیستم بهداشت و درمان ایران در مقابله با آنفولانزای فصلی اخیر (با میزان کشندگی بالاتری نسبت به کرونا ویروس جدید) عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشته است، در صورت مدیریت صحیح خدمات درمانی، بسیج همگانی نیروهای بهداشتی و درمانی و ارائه گسترده آموزش‌های بهداشتی و درمانی ارائه گسترده آموزش‌های بهداشتی ضروری به عموم مردم می‌تواند مسئله پیش‌رو را با حداقل خسارت ممکن پشت سر بگذارد.
در پایان خطاب به ملت شریف ایران باید عرض کنیم بسیج دانشجویی همانند دیگر حوادث غیر مترقبه از جمله سیل، زلزله و ... درکنار مردم خواهد بود و خود را خادم مردم دانسته و بدانیم مهم‌ترین عامل پشت سر گذاشتن این مسئله اتحاد، همدلی و هماهنگی حداکثری مردم و مسئولان خواهد بود.
و من الله التوفیق

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: