کد خبر: 3881647
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
شعب قرآنی میراث ماندگار و کلاس‌های آموزشی قرآن کریم در سطح استان کرمانشاه به‌منظور کنترل اوضاع و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا بهبودی اوضاع تعطیل شد.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، مهدی فرهمندفر، دبیر کمیته پدافند غیرعامل زیستی اداره‌کل اوقاف استان، امروز، 7 اسفندماه در نشستی اظهار کرد: کمیته پدافند غیرعامل زیستی با هدف کنترل و جلوگیری از انتشار کرونا ویروس در سطح ادارات، بقاع متبرکه و اماکن متبرکه استان به ریاست مدیرکل اوقاف استان تشکیل شد.

وی با اشاره به برخی از اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس در حوزه ادارات، افزود: جایگزین شدن روش سنتی در ثبت ورود و خروج کارکنان بجای اثر انگشت، لغو و محدود شدن همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و جلسات اداری غیرضروری که نمونه آن لغو آزمون شفاهی هجدهمین دوره آزمون قرآن و عترت است که قرار بود 9 اسفندماه جاری برگزار شود از جمله این اقدامات است.

فرهمندفر با اشاره به تعطیلی شعب قرآنی میراث ماندگار و کلاس‌های آموزشی قرآن کریم در سطح استان کرمانشاه به‌منظور کنترل اوضاع و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا بهبودی اوضاع، تصریح کرد: تهیه ماسک، مواد شوینده، دستکش و اقلام مورد نیاز، ضدعفونی کردن درب‌های ورودی و خروجی بقاع متبرکه و ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و تمامی سطوحی که در معرض تماس عمومی زائران قرار دارد به‌طور مرتب، استفاده از کیسه‌های کفش به‌جای استفاده از کفش‌داری از جمله اقداماتی است که در دستور کار ادارات و هیئت امنای بقاع متبرکه قرار دارد.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل زیستی اداره‌کل اوقاف کرمانشاه تأکید کرد: کارکنانی که دارای علائم مشابه بیماری چون تب، آب‌‌ریزش بینی، سرفه، عطسه و مشکل تنفسی هستند از حضور در محیط کاری منع می‌شوند.

وی در پایان با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در کنترل بیماری گفت: این اداره‌کل از ظرفیت تبلیغات محیطی در بقاع متبرکه به‌منظور آگاهی‌بخشی عمومی حداکثر استفاده را خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: