کد خبر: 3922398
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
مدیرکل اوقاف کرمانشاه از توزیع ۳۵۰۰ بسته مهر تحصیلی بین دانش‌آموزان این استان خبر داد و گفت: این طرح چهارمین سال است که در کرمانشاه اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: ۳۵۰۰ بسته مهر تحصیلی بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان از محل درآمد‌های موقوفات توزیع شد.

وی با بیان اینکه این طرح چهارمین سال است که در کرمانشاه اجرا می‌شود، افزود: در این طرح بسته‌های آموزشی و لوازم‌التحریر در قالب بسته مهر تحصیلی و متناسب با نیاز دانش‌آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی از محل موقوفات استان تهیه و توزیع شد.

مدیرکل اوقاف کرمانشاه تصریح کرد: بسته‌های یاد شده به ارزش چهار میلیارد ریال و از محل درآمد موقوفات استان تهیه شده است.

حجت‌الاسلام صالحی هدف از اجرای این طرح را حمایت از دانش‌آموزان نیازمند سراسر کشور دانست و بیان کرد: اجرای این طرح رویه‌ای واحد در اجرای نیات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت است.

وی اظهار کرد: در مسیر رهنمود‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای صحیح و امینانه نیت واقفان خیراندیش، سازمان اوقاف و امور خیریه در گام نخست اقدام به جمع‌آوری دقیق اطلاعات موقوفات مربوط به کمک دانش‌آموزان نیازمند کرد و پس از احصای کامل اطلاعات و استخراج ارقام ریالی اقدام به تهیه و ابلاغ طرحی به ‌نام مهر تحصیلی کرده است.

مدیرکل اوقاف کرمانشاه اجرای همایش مهر تحصیلی را از اقدامات خوب مجموعه اوقاف دانست و گفت: در طرح مهر تحصیلی، دانش‌آموزان مناطق محروم و روستایی و ایتام در اولویت دریافت اقلام آموزشی هستند که امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت موقوفات گوشه‌ای از مشکلات مردم را حل کنیم و باری از دوش خانواده‌های نیازمند برداریم.

وی بیان کرد: امسال در قالب طرح یاد شده ۳ هزار و ۷۵۰ بسته لوازم‌التحریر برای توزیع در شهرستان‌های استان تحویل ادارات اوقاف شهرستان‌ها شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: