کد خبر: 4020118
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲

مشکل کمبود واکسن اطفال در مراکز بهداشت کرمانشاه

چند هفته‌ای است که والدین نوزادان و اطفال با مشکل نبود واکسن ۵‌گانه در مراکز بهداشت کرمانشاه مواجه‌اند که این موضوع باعث نگرانی بسیاری از آنان شده تا جایی که دست به دامن رسانه شده‌اند تا از این طریق نگرانی خود را به گوش مسئولان مربوطه در حوزه بهداشت و درمان برسانند.

مشکل کمبود واکسن اطفال در مراکز بهداشت کرمانشاه

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، مادری با گله و شکایت می‌گفت که نمی‌دانم دیگر باید چه کنم و نگران چه موضوعی در زندگیمان باشم از اقتصاد تا ...

این درد و دل یک مادر کرمانشاهی است که با بیان نگرانیش نسبت به نبود واکسن ۵‌گانه برای طفل معصومش به رسانه مراجعه کرده تا درد و دل نگرانیش را به گوش مسئولان بخش بهداشت و درمان برساند.‌

می‌گوید: نگرانی دریافت واکسن برای فرزندم باعث شده تا سؤالات بسیاری در ذهنم ایجاد شود و این دلهره برایم به کابوسی مبدل شده البته این را هم بگویم که زمانی که دو هفته تمام برای دریافت واکسن فرزندم مراجعه می‌کنم و هربار با خونسردی تمام به من می‌گویند این مشکل کشوری است و نگران نباشید این موضوع به ذهنم خطور می‌کند آیا مسئولی که پشت میز نشسته و با خونسردی به من می‌گوید مشکلی برایتان پیش نمی‌آید و این موضوع مشکل کشوری است، آیا اگر این موضوع به فرزند خودشان نیز مربوط می‌شد اینقدر خونسرد بودند.

این مادر ادامه می‌دهد: نمی‌دانم چرا کسی به این بحث به چشم یک نگرانی نگاه نمی‌کند اما، امان از دل یک مادر که دو هفته تمام برای فرزندش به دنبال واکسن است و با پاسخ واکسن موجود نمی‌باشد، مواجه می‌شود.

وی تصریح کرد: واکسن ۵‌گانه اگر در موعد مقرر خود تزریق نشود ممکن است با واکسن نوبت بعد خود تداخل ایجاد کرده و این عامل باعث مشکلات و تهدیدات جدی برای فرزندم شود.

مهدی محمدی، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این رابطه با اشاره به مشکل کمبود واکسن نوزادان و اطفال در استان به خبرنگار ایکنا، گفت: چند هفته‌ای است که واکسن ۵‌گانه در مراکز بهداشت کرمانشاه موجود نیست که امیدواریم این موضوع به زودی برطرف شود.

وی افزود: این مشکل در سطح کشور به وجود آمده و در روز‌های آینده پس از برطرف شدن مشکل، خانواده‌ها می‌توانند برای انجام واکسیناسیون فرزندان خود به مراکز بهداشت مراجعه کنند.

یادآور می‌شود، واکسیناسیون کودکان باید بر اساس جدول تنظیم شده پس از تولد نوزاد، در کارت رشد او که توسط بیمارستان به والدین داده می‌شود، انجام شود که باید سر موقع باشد که امیدواریم هر چه زودتر مشکلات واکسیناسیون به وجود آمده توسط مسئولین امر در بخش بهداشت و درمان حل شود، هر چند با تأخیر چند هفته‌ای.

انتهای پیام
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Sarina
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۳:۳۸
0
0
باید هرچه زودتر مسئولین رسیدگی کنند
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha