کد خبر: 4029299
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

مسئولانی که باید بشنوند و ببینند/ نیازمند احقاق حقمان هستیم

امروز ۲۷ دی‌ماه است و در هوایی سرد عده‌ای مظلوم به‌دنبال احقاق حق از دست رفته خود برای فعالیت مجدد در نهضت سوادآموزی به عنوان آموزش‌دهنده درب سازمان نهضت سوادآموزی کشور ایستاده‌اند تا مسئولان صدایشان را بشنوند و وضعشان را ببینند تا باور کنند هنوز هستند کسانی که در بند قوانین روزی به شکل مصوبه و روزی به شکل شیوه‌نامه سرگردانند.

 آموش‌دهندگان قبل از سال 92 نهضت سوادآموزی

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، آموزش‌دهندگان قبل ۹۲ نامی که در چندین گزارش ایکنا کرمانشاه بدان پرداخته شده تا بدانیم رشته ماجرا از کجا آغاز شده و امروز به کجا ختم می‌شود عده‌ای که در بند قوانین روزی به شکل مصوبه و روزی به شکل شیوه‌نامه سرگردان شده‌اند تا ندانند که چه باید بکنند و تنها در هوای گرم و سرد زحمت راه و رنج و سختی هزاران کیلومتر را به تن خود متحمل می‌شوند تا بگویند هنوز هستند آموزش‌دهندگانی که تعیین تکلیف نشده‌اند و باید حقی را که آنان روزی با سوادآموزی فرزندان این آب و خاک به مام وطنشان ادا کردند امروز ادا کنند، اما افسوس که این امر محقق نشده و از قرار معلوم محقق نخواهد شد. مانده‌ام روزی که مصوبه سال ۹۵ در مجلس بدان پرداخته و تصویب شد، امروز با بند‌های گوناگون به چه چیزی مبدل شده که بلای جان هزاران فرزند این آب و خاک شده تا جایی که شبانه روز هر چه تلاش می‌کنند و از هر دری وارد می‌شوند به دیواری بتنی برخورد کرده که راه نفوذی در آن نیست مگر این افراد گناهشان چیست که باید اینگونه مورد بی‌مهری قرار بگیرند.

محمدی، آموزش‌دهنده غیرفعال قبل سال ۹۲ در این خصوص به خبرنگار ایکنا، گفت: باور کنید تلاش زیادی برای فعال شدن دوباره انجام دادیم، اما هر باری که به نهضت استانمان مراجعه می‌کردیم ما را به هر بهانه‌ای که بود روانه می‌کردند.

وی تأکید کرد: چند سال است که هر هفته یا تماس می‌گیرم یا ماهی یکبار حضوراً به نهضت استانمان مراجعه می‌کنم و هربار با پاسخ منفی روبه‌رو می‌شوم که این کار شدنی نیست و نخواهد بود، اما نمی‌دانم دلیل این سختگیری چیست؟

محمدی تصریح کرد: با مسئولان که صحبت می‌کنیم، می‌گویند تا امروز کجا بودید، آیا تلاشتان برای استخدام شدن در آموزش و پرورش است که هر روز به نهضت مراجعه می‌کنید ما نیروی جدید در نهضت نیاز نداریم برخی هم می‌گویند تنها هدفتان استخدام شدن است و بروید در آزمون ماده ۲۸ شرکت کنید و ...، اما کسی نیست بگوید آیا عشق و علاقه و الفبای تدریس را کسی به ما آموخت که امروز اینچنین مورد بی‌مهری مسئولان نهضت قرار می‌گیریم.

این آموزش‌دهنده قبل از سال ۹۲ ادامه داد: حتی همکارانمان که بعضاً آموزش‌دهندگان بعد از سال ۹۲ هستند به ما می‌گویند که حق و حقوقتان را از جای دیگری طلب کنید چرا به نهضت مراجعه می‌کنید، گویی ما جای آنان را تنگ کرده‌ایم و می‌خواهیم سهمشان از استخدامی آموزش و پرورش را از آنان بگیریم.

وی با اشاره به حضور تعدادی از آموزش‌دهندگان قبل از سال ۹۲ که امروز در هوای سرد درب سازمان نهضت کشور انجام گرفت، گفت: برخی از همکارانمان با کودکانشان درب سازمان آمده بودند و برخی مسئولان با توهین و بدرفتاری به ما به زبان گویا می‌گفتند که آموزش‌دهندگان نهضت لایق جذب در آموزش و پرورش نیستند.

محمدی تصریح کرد: به ما گفته شد بروید و از طریق آزمون ماده ۲۸ برای استخدام و جذب اقدام کنید، اما من می‌خواهم به مسئول عزیزم در سازمان نهضت بگویم که من برای استخدام شدن در آموزش و پرورش عجله ندارم چرا که اجر سوادآموزی به یک بیسواد این آب و خاک را به حقوق و استخدام شدن ترجیح می‌دهم. مگر نهضتی تنها برای استخدامی تلاش می‌کند که اینگونه به امثال ما توهین شد.

وی در ادامه تأکید کرد: ما برای استخدام شدن اگر می‌خواستیم سال‌های قبل اقدام می‌کردیم. من با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی تنها عشق و علاقه‌ام کار در راه سوادآموزی هم‌استانی‌هایم است کاری که برایش زحمت کشیده‌ام و به آن علاقه دارم و حاضر به دادن تعهد برای سال‌ها خدمت در این نهاد مقدس هستم.

این آموزش‌دهنده قبل سال ۹۲، گفت: شأن و جایگاه آموزش‌دهنده نهضت را والاتر از آن می‌بینم که نامشان را با استخدامی گره بزنم چرا که زحمتی که این قشر متعهد برای سوادآموزی متحمل می‌شوند به هیچ گونه‌ای قابل جبران نیست.

محمدی در پایان با تقدیر از خبرگزاری ایکنا برای پوشش دادن درد‌های آموزش‌دهندگان قبل ۹۲، گفت: تنها به خدا امید دارم و می‌دانم حق مظلوم پایمال نخواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha