کد خبر: 4078253
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶

مرحله استانی مسابقات قرآن کرمانشاه ۱۳ شهریور برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری مسابقات قرآن مرحله استانی در کرمانشاه از ۱۳ تا ۱۷ شهریورماه خبر داد.

مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی

ساحل سهیلی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، اظهار کرد: مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف کرمانشاه در دو بخش بانوان و آقایان از ۱۳ شهریورماه آغاز و ۱۷ همین ماه با برگزاری آین اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۳ متسابق در بخش بانوان و آقایان به مرحله استانی این مسابقات راه یافتند، افزود: از این تعداد در بخش بانوان در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل ۷۲ نفر، در رشته دعاخوانی ۴۶ نفر و در بخش آقایان نیز در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل ۵۷ نفر، در رشته‌های دعاخوانی و اذان به ترتیب ۳۱ و ۵۷ نفر به مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف راه یافته‌اند.

سهیلی با اشاره به زمان دقیق این مسابقات در کرمانشاه، گفت: ۱۳ شهریورماه زمان برگزاری مسابقات رشته‌های حفظ بخش بانوان خواهد بود همچنین برگزاری مسابقات در رشته‌های دعاخوانی، قرائت ترتیل و قرائت تحقیق در بخش بانوان ۱۴ شهریورماه است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: روز سه‌شنبه ۱۵ شهریورماه افتتاحیه مسابقات قرآن در بخش آقایان در رشته حفظ و قرائت ترتیل خواهد بود. ۱۶ شهریورماه نیز مسابقات رشته‌های اذان و دعاخوانی، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل در بخش آقایان برگزار می‌شود.

وی در پایان افزود: برگزاری آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در کرمانشاه به همراه معرفی راه یافتگان به مرحله نهایی این مسابقات ۱۷ شهریورماه خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha