کد خبر: 4089974
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷

۹ربیع؛ عید شیعه در سرآغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)

۹ ربیع‌الاول عید شیعیان در سرآغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) است که پس از شهادت مظلومانه پدر گرامیشان امامت و رهبری عالم به دست ایشان سپرده شده و اولین روز امامت آخرین خلیفه و حجت بر حق است.

۹ربیع سرآغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)

حجت‌الاسلام رهبر محمدی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی روانسر در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه با اشاره به اینکه نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) و در حقیقت امتداد غدیر و بلکه غدیری دیگر است، اظهار کرد: در این روز باید با امام زمان(عج) پیمانی دوباره ببندیم که در دعای «عهد» به برخی از اصول این پیمان اشاره شده که معرفت، محبت، ولایت و اطاعت برخی از اصول این پیمان نسبت به امام زمان(عج) است.

وی با اشاره به اینکه نهم ربیع‌الاول عید شیعیان در سرآغاز امامت حضرت، ولی عصر(عج) است که پس از شهادت مظلومانه پدر گرامیشان امامت و رهبری عالم به دست ایشان سپرده شده و اولین روز امامت آخرین خلیفه و حجت بر حق است، افزود: با ورود به این روز باید بدانیم که وظیفه داریم تا برای زمینه‌سازی ظهور ایشان تلاش کنیم و در این راستا باید فرهنگ عدل‌پذیری در جامعه نهادینه شود.

حجت‌الاسلام محمدی بیان کرد: روز نهم ربیع‌الاول سالروز امامت منجی عالم بشریت است که پایان‌بخش حاکمیت طاغوت و برقرار کننده حکومت عدل الهی در گستره عالم است.

رئیس تبلیغات اسلامی روانسر با اشاره به اینکه روز نهم ربیع‌الاول روز اکمال و اتمام ولایت است، گفت: نهم ربیع‌الاول در مقام آخرین غدیر و در امتداد آن، جشن آغاز امامت آخرین معصوم است.

وی تصریح کرد: نهم ربیع‌الاول، مرتبه و جایگاهی ویژه در تاریخ آغاز امامت دارد و اینکه آخرین آغاز نیز هست و شاهد انتقال میراثی عظیم از سراسر تاریخ پیامبران و امامان به آخرین امام و شاهد تحقق اراده الهی برای ایجاد حاکمیت عدل در سراسر جهان خواهیم بود.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: نهم ربیع‌الاول سرآغاز رهایی و عصر نجات بشر از ظلم و بی‌عدالتی و استکبار است که با عصر مهدوی آغاز می‌شود.

وی در پایان با اشاره به آیه ۵ سوره قصص «وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِین»، اظهار کرد: امروز باید با تهذیب نفس و حرکت در مسیر ارزش‌های الهی بتوانیم از پیروان حضرت، ولی‌ عصر(عج) باشیم و زمینه فرج مولایمان را فراهم کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha