کد خبر: 4218595
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

شهید آیت‌الله رئیسی دانش‌آموخته مکتب قرآن بود

رابط دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه گفت: خدمت به مردم از چنان جایگاهی برخوردار است که در برخی آیات و روایات در کنار ایمان به خدا از بالاترین خصلت‌ها شمرده می‌شود و تلاش صادقانه و شبانه‌روزی شهید آیت‌الله رئیسی در خدمت به مردم نشان داد که او دانش‌آموخته مکتب قرآن بود.

حجت‌الاسلام حسن بهمنی رابط دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه

حجت‌الاسلام حسن بهمنی، رابط دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه با تسلیت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در پی سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه خادمان مردم مقربان درگاه الهی‌ هستند، اظهار کرد: در طول دوران سه‌ ساله خدمت شهید آیت‌الله رئیسی در قوه مجریه انصافاً ملت ایران چیزی به غیر از خدمت شبانه‌روزی ندیدند و شهید جمهور در عمل ثابت کرد که خدمت به خلق خدا در فرهنگ قرآن و اهل‌ بیت(ع) ارزش و ثواب بسیاری دارد. در آیه ۱۹۵ سوره بقره می‌خوانیم «اِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنینَ» خداوند متعال کسانی را که کار خیر و نیک انجام می‌دهند دوست دارد و چقدر خوب است که انسان محبوب خدا باشد و این محبوبیت سرانجامش فیض شهادت قرار داده شود و این مزد کسی است که خود دانش‌آموخته مکتب قرآن است و شهید زینت نامش تا ابد می‌شود.

وی افزود: شهید جمهور آیت‌الله رئیسی مصداق خدمت است؛ مگر می‌شود فردی قرآنی باشد و این مؤلفه را فراموش کند. رئیس‌جمهور شهید با خدمت به خلق به رضایت الهی و لذت‌های جاودان آخرت رسید و در یک کلام عاقبتش هم در دنیا و هم در آخرت ختم به خیر شد.

بهمنی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی با خدمت به مردم به بالاترین خصلت انسانی رسید، گفت: شهید جمهور در عمل خادم و سرباز ولایت بود و تا روز آخر منویات مقام معظم رهبری را بر تمام خواسته‌ها ترجیح داد و این امر نشئت گرفته از همان خصلت‌های ناب قرآنی رئیس‌جمهور شهیدمان است.

رابط دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه شهید آیت‌الله رئیسی را یک مدیر قرآنی دانست و افزود: عملکرد شهید جمهور در مسئولیت‌های مختلفی که در دوران خدمت سراسر پربرکتشان برعهده داشت نشانگر درس‌ها و آموزه‌های قرآنی است که در مکتب قرآن آموخته بود.

بهمنی با اشاره به اینکه با مرور زندگی شهید آیت‌الله رئیسی در رفتار و کردار ایشان ویژگی‌هایی می‌بینیم که در قرآن برای عبادالرحمن بیان شده است، گفت: شهید جمهور نشان داد که پرورش‌ یافته مکتب قرآن بود و در سایه قرآن و اهل‌ بیت(ع) توانست خدمات فراوانی در عرصه‌های مختلف به ملت ایران ارائه کند.

وی در پایان با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات بیان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی راه را برای انتخاب اصلح به ما نشان داد؛ راهی که خود برای خدمت به خلق در پیش گرفت و از فرصت خدمتی که به او داده شده بود تا آخرین لحظه استفاده کرد و با ایمانی که در این راه داشت به مقامات معنوی والایی رسید که همان شهادت است.

انتهای پیام
captcha