کد خبر: 4219196
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه:

شهید آیت‌الله رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود

محمدامین بهرامی در سوگواره ادبی «روز وداع یاران» گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود و ایشان فضای خدمت صادقانه را معنا بخشیدند.

محمدامین بهرامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه
به گزارش ایکنا از کرمانشاه، ویژه برنامه سوگواره ادبی «روز وداع یاران» با هدف گرامیداشت یاد شهدای خدمت به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه شامگاه گذشته نهم خردادماه با حضور علی صفدری معاون توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه؛ محمد امین بهرامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه؛ پوریا جلالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ زهرا جانجانی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه؛ سید امین موسوی و سایر اهالی فرهنگ و ادب، شاعران بومی استان و کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در سالن اجتماعات زنده یاد احمد عزیزی کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه برگزار شد.
 
در ابتدای این مراسم محمدامین بهرامی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: در تحلیل شخصیت شهید خدمت (آیت‌الله رئیسی) جا‌هایی انسان متحیر می‌ماند و در تواضع این شهید و شخصیت آن جای حیرت است که چقدر در راه خدمت به مردم متواضع بود.
 
وی با اشاره به تشییع میلیونی شهید رئیسی افزود: یکی از عوامل اصلی که باعث شد این فضای تشییع بزرگ و عزای عمومی که در یک چهارم کشور‌های جهان شکل بگیرد، فضای خدمت صادقانه ایشان بود.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز در دوارن دولت سیزدهم شکل گرفت که به واسطه رفع مشکلات این نهاد بود که به واسطه ایشان یک سلسله ارتباطات هماهنگ برای رقم خوردن اتفاقات خوب در کتابخانه‌های سراسر کشور رقم خورد بود که در استان کرمانشاه نیز این موضوع در مسئله کتابخانه‌های مرکزی و رفع مشکلات آن بود.
 
علی صفدری، معاون توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه در ادامه درخصوص شخصیت شهید خدمت افزود: جمله معروفی درباره شهادت است که می‌گوید؛ شهادت یک مرگ تاجرانه است و در این خصوص که چرا شهادت ارزش دارد یک نکته قابل توجه است که هر فرد به یک طریقی عمرش تمام می‌شود حال تفاوت فردی که شهید می‌شود با فردی به طریقی از دنیا می‌رود در چیست؟.
 
وی در ادامه بیان کرد: مقام معظم رهبری در منزل شهید رئیسی فرمودند: شهادت رئیس جمهور بیشتر از تمام خدمات ایشان برای اسلام منفعت داشته است.
 
صفدری اظهار کرد: وقتی انسان یا کسی با خدا معامله می‌کند و برای رضای خدا خدمت می‌کند جایگاه، پست و مقام برای او مهم نیست و این صفات شخصی است که خدمت بی‌منت انجام می‌دهد و شهید رئیسی دائماً خدمت بی‌وقفه داشتند و این دلیلی بود که دل‌های مردم برای او به صدا درآمد و این چنین سیل جمعیتی برای عزای این شهید به راه افتاد.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: نشانه و شاخصه جای داشتن شهید رئیسی در دل مردم این بود که بیش از چندین کشور دنیا در سوگ این شهدا عزای عمومی اعلام کردند و این نشانه محبوبیت و تواضع ایشان بود.
 
وی در ادامه گفت: ما تجربه انسان‌های مختلفی را در راه خدمت به مردم داریم و رؤسای جمهور زیادی را در خدمت به مردم دیده‌ایم، اما این جنس از خدمت و تعامل و مجاهدت به نظرم قدرشناسی و شکر نعمت آن این است که در این مسیر دقت کنیم خدمت و تعامل برای مردم با انتخاب صحیح بعدی ادامه دهیم.
 
سید امین موسوی، استاد دانشگاه و سخنران این سوگواره ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت بیان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی باور داشت که دنیا محدود و عمر انسان کوتاه است و ما باید در اخلاص، ساده زیستی و پاکدستی از هم سبقت بگیریم و خدمت بر خلق خدا خود مقام شهادت است و این اولین باور او بود.
 
موسوی بیان داشت: دومین باور شهید رئیسی آن بود که من سه دشمن کلیدی دارم که اولین آن حُب دنیا و متعلقات آن است و اگر بتوانم آن را مدیریت کنم در برابر ناملایمات که در زندگی پیش می‌آید مقاومت می‌کنم.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه یک چهارم جهان در سوگواری ایشان عزای عمومی اعلام کردند افزود: این یعنی دل‌ها به همراه این شهید بود و ما سه تشییع جنازه تاریخی در این ایران داشتیم یکی ارتحال امام(ره) دیگری گرامیداشت شهید سلیمانی و شهدای خدمت که این نشان از آن دارد که این شهدا جای خود را در دل مردم پیدا باز کرده‌اند.
 
سوسن شمس الهی، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در این مراسم با معرفی کتاب‌ها و منابع مکتوبی از شهدای خدمت برای مدعوین به بخش‌های از آثار شهدای خدمت به این شرح پرداخت.
 
شهید رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود
 

آثار رئیس جمهور شهید

 
کتاب تقریرات درس قواعد فقه (بخش قضایی)
 
کتاب تقریرات درس قواعد فقه (بخش اقتصادی)
 
کتاب تقریرات درس قواعد فقه (بخش عبادی)
 
ارث بلاوارث در فقه و حقوق
 
تعارض اصل و ظاهر در فقه و حقوق
 
فقه وقف
 
همچنین کتاب «سیر تحول در نظارت و بازرسی» که متأسفانه در دست انتشار باقی مانده است.
 

آثار شهید امیر عبدالهیان

 
کتاب صبح شام؛ انتشارات سوره «داستان این کتاب از خاطرات شهید حسین امیرعبداللهیان از جنگ تروریستی سوریه است. ابتکار تدوین این خاطرات به توصیه حاج قاسم سلیمانی بوده است و سردار سلیمانی یک سال قبل از شهادت خود در دیداری با حسین امیرعبداللهیان تأکید می‌کند تا برای انتقال پیام رشادت‌ها، شهادت‌ها، شجاعت‌ها و حتی جنایات و خیانت‌ها در سوریه و منطقهٔ غرب آسیا، بخشی از خاطرات خود را مکتوب و منتشر کند» این کتاب در ۳ بخش نوشته شده که بخش اول آن شامل خاطرات «انتخاب شدن دکتر عبدالهیان به معاونت وزارت امورخارجه»، بخش دوم «یادداشت‌هایی از تلاش‌های دیپلماتیک و سفر‌های مرتبط با تحولات منطقه» و بخش سوم «بحران سوریه و نقش بزرگ سردار سلیمانی در تأمین امنیت منطقه و ایران» است.
 
کتاب ناکارآمدی طرح خاورمیانه بزرگ
 
کتاب دموکراسی متعارض ایالات متحده آمریکا در عراق جدید
 
کتاب استراتژی‌های دوگانه؛ تهران، انتشارات بعثت
 

آثار شهید آل هاشم

 
کتاب شمیم اخلاق و تربیت اسلامی
 
کتاب سیره اخلاقی و تربیتی حضرت علی
 
کتاب بررسی فقهی جنگ روانی 
 
کتاب پیام جمعه، در شش جلد (خطبه‌های ایراد شده در نماز جمعه تبریز)
 
از بین آثار شهید آل هاشم کتاب بررسی فقهی جنگ روانی به صورت عالمانه به بررسی فقهی یکی از موضوعات جدید یعنی جنگ روانی می‌پردازد که همواره مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری در مقابله با استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی و ملت عزیز ایران اسلامی بوده است. در قسمتی از کتاب آمده است: گاهی دشمن با اسلحه و ابزار آلات مادی بر علیه مسلمانان، جنگ به راه می‌اندازد و گاهی با جنگ روانی، وارد کارزار می‌گردد و در مواقع و مواردی اثر جنگ روانی در تضعیف معنویات، و اراده رزمندگان مسلمانان و تضییع اهدافشان، مؤثرتر است. بنابراین، اطلاع و آگاهی به این نوع از جنگ‌ها، مستلزم شناخت شیوه‌هایی است که دشمن در انتشار و تبلیغ سموم و ادعا‌های غیرواقعی خود، در صفوف رزمندگان و جنگجویان مسلمانان دنبال می‌کند و همچنین چاره‌اندیشی و شناخت راه‌ها و اسلوب دفع شر آن‌هاست. این کتاب ۳ بخش دارد.
 
بخش اول: مفاهیم و کلیات
 
بخش دوم: ماهیت جنگ روانی و مصادیق آن
 
بخش سوم: احکام مصادیق جنگ روانی
 
یادآور می‌شود؛ در این برنامه اساتید و هنرمندان نقاش خدیجه خدا رحیمی و مصیب ویسی همچنین اساتید خط خوشنویسی به طراحی پرداختند. در ادامه شاعران محفل ادبی بیستون اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به شعرخوانی در وصف شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید پرداختند.
 
شهید رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود
 
شهید رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود
 
شهید رئیسی در راه خدمت به مردم متواضع بود
انتهای پیام
captcha