کد خبر: 4219365
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۲
نماینده ولی‌ فقیه در کرمانشاه:

شهدای خدمت محبوب مردم بودند

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری با بیان اینکه شهدای خدمت محبوب مردم بودند، گفت: خداوند محبت کسی را دل دیگران قرار می‌دهد که مؤمن، مخلص، دلسوز، متواضع و اهل خدمت به دیگران باشد.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام جمعه کرمانشاه

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، شامگاه گذشته، 11 خردادماه با حضور در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت که در مسجدالنبی(ص) این استان برگزار شد ضمن تسلیت به‌مناسبت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه اظهار کرد: شهدا ظاهراً در این عالم خاکی در بین ما نیستند، اما ارواح مطهرشان در ملکوت اعلی، ناظر بر قلوب و اعمال ماست.

وی شهدای خدمت را الگو‌های جامعه خواند و افزود: باید به ملت شریف ایران به‌خاطر تربیت چنین شخصیت‌های بزرگ، ارزشمند و کم‌نظیری که به‌لطف خدا، چون تابلویی پیش روی امت اسلامی قرار گرفتند و چراغ راه شدند، تبریک گفت.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه تا خداوند متعال محبوب بنده نشود، بنده محبوب خدا نمی‌شود، گفت: انسان در ارتباطات اجتماعی خود، تا رسیدن به نقطه کمال، مراحلی را طی می‌کند که ابتدا علم است، سپس اعتقاد و بعد به حب می‌رسد. مقام حب دوطرفه است و این رابطه هنگامی تشکیل می‌شود که فرد مقابل هم به‌ همان میزان محبت داشته باشد.

غفوری با اشاره به اینکه جاری‌ شدن اشک یکی از نشانه‌های بسیار مهم حب است، بیان کرد: قلوب انسان‌ها به‌دست خداوند متعال است و خداوند نیز بی‌حکمت محبتی کسی را در دل دیگران قرار نمی‌دهد. خداوند کسانی را که در راهش در صفوف به‌ هم‌ پیوسته جهاد می‌کنند را بسیار دوست دارد و اساساً تا مجاهد فی‌ سبیل‌الله به مقام حب نرسد، نمی‌تواند در صحنه نبرد با دشمن برای خدا حاضر شود.

وی تصریح کرد: خداوند محبت کسی را دل دیگران قرار می‌دهد که مؤمن، مخلص، دلسوز، متواضع و اهل خدمت به دیگران باشد. اگر خداوند متعال محبت شخصی را در دل سایرین قرار ندهد، محال است مردم این‌چنین یکپارچه پشت سر پیکر او راه بیفتند و اشک بریزند.

نماینده ولی‌ فقیه در کرمانشاه با بیان اینکه شهدای خدمت محبوب مردم بودند، گفت: آنچه که در این روز‌ها و در پی مصیبت شهادت شهدای خدمت شاهد بودیم، این بود که مردم نسبت‌ به خادم خود چنان دلبسته بودند که به مقام حب رسیدند و نتیجه آن این‌گونه ظاهر شد.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر مردم مؤمن ایران را بدانیم، زیرا گوهر گران‌بهایی در دل آنها وجود دارد، بیان کرد: دنیا حسرت داشتن چنین مردمی را دارد. ملتی که در شرایط بسیار عاطفی و قوی، کاری دلی، معنوی و بی‌نظیر در مقام محبت بین خادم واقعی و ملت به نمایش گذاشت.

امام‌ جمعه کرمانشاه با بیان اینکه شهدا از مقام حب بین خود و خدا عبور می‌کنند، به مقام عشق می‌رسند و دیگر غیر خدا را نمی‌بینند، اظهار کرد: شهدای خدمت به‌ فضل الهی پشتیبانان این کشور هستند و آن‌چنان کار کشور را جلو خواهند برد که همگان متحیر بمانند. ما وظیفه داریم محبتی که در حال حیات شهدا به آنها داشتیم و اکنون افزون شده است را حفظ کنیم و ادامه دهیم تا به‌ لطف خدا نزد شهدا روسفید باشیم.

انتهای پیام
captcha