کد خبر: 4220998
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

رعایت اخلاق در انتخابات اصلی اساسی است

یک مدرس دانشگاه با بیان اینکه رعایت اخلاق نقش مهمی در مسیر ارتقای احساس امنیت و آرامش روانی جامعه دارد، گفت: تعمیق حس اعتماد بین مردم و پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی و تبلیغاتی از اصول اصلی انتخابات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت محمودی جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه

حجت محمودی، جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری 1403 ضمن تبیین و تشریح اصول و ارزش‌های اخلاقی انتخابات اظهار کرد: در انتخابات رعایت اخلاق اصلی اساسی و از نیاز‌های اصلی جامعه امروز است و مقام معظم رهبری در بیانات ارزشمندشان در حرم مطهر امام خمینی(ره) و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم بر رعایت اخلاق در انتخابات تأکید کردند.

وی با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی تأکید همیشگی معظم‌له بوده و این امر در نگاه ارزشی و راهبردی ایشان وجود دارد، افزود: اخلاق انتخاباتی یک ضرورت ارزشی و قانونی است و این موضوع آن‌قدر اهمیت دارد که باید در میدان عمل به آن توجه شود.

محمودی رعایت اخلاق انتخاباتی را احترام به حقوق شهروندی دانست و گفت: اولین اصل در مناظرات انتخاباتی رعایت اخلاق است، چراکه این موضوع به انتخاب درست و اصلح از جانب مردم کمک می‌کند و مردم آگاهانه و براساس واقعیت می‌توانند به انتخاب خود بپردازند و در این میان اسیر شعار‌های فریبنده برخی کاندید‌ها هم نشوند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در تبلیغات و مناظرات انتخاباتی باید از توهین، تهمت و بدگویی پرهیز شود، گفت: بهتر است تا اخلاق انتخاباتی مدنظر تمامی کاندید‌ها قرار بگیرد، چراکه جامعه امروز نیازمند این شاخصه است و باید مطالبه همگان باشد.

محمودی در ادامه با بیان اینکه شاخص‌های مدنظر مقام معظم رهبری برای انتخاب اصلح ملاک قرار گیرد، افزود: مردم با هوشمندی و رصد فعالیت‌های گذشته افراد می‌توانند در انتخاب درست نقش مؤثری داشته باشند.

وی به نقش نخبگان، اساتید و دانشگاهیان در نقد عملکرد کاندیدا‌ها اشاره کرد و گفت: نخبگان، اساتید و دانشگاهیان با بیان درست دستاورد‌ها و خدمات دولت سیزدهم نقش مهمی در انتخاب آگاهانه و فرد اصلح در انتخابات پیش‌ رو دارند.

انتهای پیام
captcha