کد خبر: 4222243
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۴

رصد فعالیت فعالان قرآنی در سامانه حمد

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه گفت: بیمه تأمین اجتماعی فعالان قرآنی در صورت ثبت فعالیت‌های‌شان در سامانه حمد تمدید خواهد شد.

محسن کرمیان رئیس گروه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه

محسن کرمیان، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه اظهار کرد: امسال و از ابتدای تیرماه تمامی فعالیت‌های فعالان قرآنی در سامانه حمد ثبت و با توجه به ثبت فعالیت‌هایشان در این سامانه بیمه تأمین اجتماعی آنان تمدید خواهد شد.

وی افزود: رصد فعالیت فعالان قرآنی در سامانه حمد شامل مدیران مسئول، مربیان و دیگر فعالان قرآنی است که از بیمه تأمین اجتماعی صندوق هنر استفاده می‌کنند و این افراد موظف به ثبت فعالیت خود و به‌روزرسانی فعالیت‌هایشان در سامانه حمد خواهند بود.

کرمیان با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر مطابق با فعالیت این گروه از فعالان فرهنگی، هنری و فعالان قرآنی نسبت به تمدید و معرفی آنان به سازمان تأمین اجتماعی اقدام می‌کند، گفت: چنانکه هر یک از فعالان قرآنی در سامانه حمد اطلاعات خود را ثبت و به‌روزرسانی نکنند قطعاً ادامه روند بیمه تأمین اجتماعی آنان با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه افزود: مدیران مسئول مؤسسات قرآنی و مربیان قرآن موظف‌اند در صورت استفاده از بیمه فعالان قرآنی نسبت به ارسال کد کارگاهی خود به دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند.

کرمیان یادآور شد: پنجم تیرماه آخرین فرصت اعلام کد کارگاهی مؤسسات است و این تاریخ تمدید نخواهد شد و بر این اساس مسئولیت قطع بیمه تأمین اجتماعی افرادی که در این خصوص اقدام نکنند با خود فرد بیمه شده خواهد بود.

انتهای پیام
captcha