کد خبر: 4225470
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷

مادران شهدا الگوی سبک زندگی ما باشند

فرمانده لشکر ۲۹ نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه مادران شهدا باید الگو سبک زندگی هر یک از ما قرار گیرند، گفت: شهادت یک فرهنگ و سبک زندگی است و شهدا تربیت‌یافتدگان این فرهنگ هستن و در دامان مادرانی تربیت یافتند که ایشان به حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) اقتدا کردند.

سردار فرامرز صفری فرمانده لشکر ۲۹ نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه
به گزارش ایکنا از کرمانشاه، همزمان با اولین روز از ماه محرم مراسم تجلیل از مادر شهید «مهدی نوروزی» اولین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه توسط وزارات دفاع در محل سالن فروشگاه‌های اتکا استان کرمنشاه برگزار شد.
 
در این مراسم سردار فرامرز صفری، فرمانده لشکر ۲۹ نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با تسلیت ایام محرم با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند: محرم ماه امام حسین(ع) است، اظهار کرد: دستور آموزنده کُلُّ یومٍ عاشُورا وَ کُلُّ أَرضٍ کَربَلاء باید سرمشق همه امت اسلامی قرار گیرد.
 
وی افزود: شهادت یک فرهنگ و سبک زندگی است و شهدا تربیت‌یافتدگان این فرهنگ هستن و در دامان مادرانی تربیت یافتند که ایشان به حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) اقتدا کردند.
 
سردار فرامرزی با بیان اینکه راه مادارن شهدا اقتدا به ولی است، گفت: در دوران جنگ تحمیلی و بعد فتنه‌هایی که شکل داد در تمام این لحظات مادرانی داشتیم که افتخار می‌کردند به شهادت فرزندانشان که می‌طلبد از ایشان به عنوان الگو یاد کنیم و همواره مورد تکریم قرار گیرند.
 
فرمانده لشکر ۲۹ نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه با یادآوری آنکه ویژگی شهدا با بقیه افراد متفاوت است، اظهار کرد: مادران شهدا الگوی صبر و مقاومت هستند و باید از آنان الگو بیاموزیم.
 
سردار فرامرزی تصریح کرد: درخصوص شهدا وقتی عبارات قرآن را می‌خوانیم واقعا متعجب می‌شویم و به تعبیر قرآن شهید حی حقیقی است که با خدا معامله کرده و انسان به این جایگاه غبطه می‌خورد.
 
وی در پایان یادآور شد: مادران شهدا با روش تربیتی خود توانستند جوانان سلحشوری تربیت کنند که آنان را تقدیم اسلام کردند که از خداند می‌خواهیم این مادران عزیز را حفظ کند.
انتهای پیام
captcha