کد خبر: 4225674
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
حجت‌الاسلام احمدی:

ده روز عزاداری محرم دستور ائمه(ع) است

کارشناس دینی با بیان اینکه عزاداری در ده روز ماه محرم دستور ائمه(ع) است، گفت: عزاداری در ده روز ماه محرم دستور ائمه(ع) است و این ده روز دستور خاص است لذا اهمیتش بیشتر می‌شود.

ده روز عزاداری محرم دستور ائمه(ع) است

حجت‌الاسلام یوسف احمدی، مدیرکل اسبق تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه با اشاره به اینکه خدای متعال را شکر می‌کنیم که باز هم این فرصت و مهلت را به ما داد که به محرم وارد شویم و دستمان به دامان امام حسین(ع) برسد، اظهار کرد: بهترین راوی حال شیعیان در دهه اول محرم را در شعر محتشم کاشانی باید دید که «باز این چه شورش است که در خلق عالم است / باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است» و شیعیان در این ایام در هر کجای این عالم که باشد فرقی ندارد، احساس غم و حزن و اندوه قلبی دارد.

وی افزود: زنده نگاه داشتن مکتب حسینی بر تمام شیعیان واجب است و برپایی شعائر حسینی یکی از وظایف نخست در دین است و با فرا رسیدن دهه اول محرم همه سیاه‌پوش عزیز حضرت زهرا(س) هستیم.

حجت‌الاسلام احمدی گفت: در روایتی از امام صادق(ع) درخصوص چرایی عزاداری دهه اول محرم و حزن و اندوه شیعه در این ایام آمده است که ایشان فرمودند: هنگامی که هلال ماه محرم دمید ملائکه پیراهن امام حسین(ع) را که پاره پاره است و آغشته به خون که از امام زمان(عج) گرفته شده را به دستور حضرت احدیت از عرش آویزان می‌کنند و این فضاست که حزن را به دل شیعه می‌اندازد و محزون و مصیبت‌زده حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می‌کند.

این کارشناس دینی با یادآوری اینکه در این ایام عزادار واقعی باشیم، گفت: امام رضا(ع) می‌فرمایند: وقتی محرم وارد می‌شد، پدرم را خندان نمی‌دیدم تا روز عاشورا که بلند بلند گریه می‌کرند.

وی در پایان افزود: ما هم به عنوان محب و شعیه اهل‌بیت(ع) در این ایام محزون و عزاداریم و به نشانه این عزاداری خودمان و محلمان و شهرمان را سیاه‌پوش می‌کنیم، اما چه خوب است که آنقدر عزادار آقا باشیم که تا نام ایشان را بردند اشک در چشمانمان جمع شود و این نشانه ایمان است یعنی دل با شنیدن نام امام حسین(ع) بشکند، باشد که تا زنده‌ایم عزادار واقعی امام حسین(ع) باشیم.

انتهای پیام
captcha