کد خبر: 4225697
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۶

اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در بقاع متبرکه استان کرمانشاه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه بقاع متبرکه شاخص میزبان برگزاری طرح بصیرت عاشورایی و عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) هستند.

حجت‌الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه

حجت‌الاسلام محمد صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، اظهار کرد: تقویت باور‌های دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی، اجرای ویژه برنامه‌های مذهبی ماه محرم و اجرای صحیح نیات واقفین با موضوع عزاداری امام حسین(ع) و تطبیق آن با نیاز‌های روز جامعه از اهداف طرح بصیرت عاشورایی است.

وی افزود: طرح بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص استان به طور ویژه برگزار می‌شود و برنامه‌های دهه اول از ۱۷ تیرماه امسال مصادف با اول محرم شروع شده و تا ۲۸ تیرماه امسال همزمان با دوازدهم محرم ادامه دارد.

حجت‌الاسلام صالحی گفت: برگزار مراسم سخنرانی و عزاداری ایام ماه محرم‌الحرام در بقاع متبرکه، اجرای مراسم لبیک یا حسین(ع)، تعویض پرچم با بیرق عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در اوایل ماه محرم با حضور هیئت‌های مذهبی در بقاع از دیگر برنامه‌هایث طرح بصیرت عاشورایی در استان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه افزود: برگزاری ویژه برنامه‌های شیرخوارگان حسینی، اجرای برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور هیئت‌ها مذهبی، برگزاری برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غربیان در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های این ایام خواهد بود.

وی یادآور شد: در طی این ایام ویژه برنامه «رهروان زیبنی» ویژه بانوان مصادف با ۱۲ ماه محرم در بقاع متبرکه شاخص برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام صالحی با اشاره به راه‌اندازی کاروان‌های عزا با اجرای مداحان و ذاکران جوان و نوجوان به سمت بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: در طی این ایام اطعام عزاداران از محل موقوفات منطبق و کمک‌های مردمی در بقاع متبرکه انجام می‌شود و پیش‌بینی شده مبالغی از محل موقوفات در برگزاری اقامه عزادارای سیدالشهدا(ع) انجام شود.

انتهای پیام
captcha