کد خبر: 4225779
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

هیئت‌های مذهبی؛ بستری برای توسعه طرح «زندگی با آیه‌ها» در محرم

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کرمانشاه گفت: استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی که در ایام محرم و تابستان در اوج فعالیت هستند می‌تواند کمک بسزایی برای یک جریان‌سازی قرآنی داشته باشد، به این منظور قصد داریم به کمک هیئت‌های مذهبی در استان ادامه طرح «زندگی با آیه‌ها» را در این ایام داشته باشیم.

حجت‌الاسلام ابوذر قوره‌جیلی اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کرمانشاه

حجت‌الاسلام ابوذر قوره‌جیلی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه را از وظایف تبلیغات اسلامی دانست و اظهار کرد: اهمیت و نقش آموزه‌های  قرآن کریم در انسان‌سازی، هدایت، رشد فکری و اخلاقی در بین افراد جامعه بر کسی پوشیده نیست؛ بر این اساس در ادامه برگزاری طرح قرآنی «زندگی با آیه‌ها» در ایام محرم و تابستان این سازمان قصد دارد تا با به‌کارگیری از ظرفیت‌های هیئت‌های مذهبی که از ارکان قدرت نرم و بازوی کمکی در توسعه فرهنگی هستند نسبت به بسترسازی برای ایجاد یک جریان قرآنی در جامعه اقدام کند.

وی افزود: توسعه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و قرآنی از مهم‌ترین کارکرد‌های هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی است؛ این پتانسیل کمک می‌کند تا در ایام محرم و تابستان که اوج فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی است، ظرفیت‌های آن را پای کار آورده و در راستای ترویج فرهنگ قرآنی از آن بهره گرفت. مردم نهاد اصلی هیئت‌های مذهبی را تشکیل می‌دهند که این خود ظرفیت عظیمی به شمار می‌آید و باید کارکرد آن در بحث توسعه فعالیت‌های قرآنی جدی گرفته شود.

قوره‌جیلی با اشاره به اجرای طرح «زندگی با آیه‌ها» در ایام محرم و تابستان در کرمانشاه گفت: این طرح با هدف ترویج آیات در سطح جامعه از ماه رمضان آغاز شد و با توجه به بازخورد‌های خوبی که داشتیم در ایام محرم نیز این طرح برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: طرح «زندگی با آیه‌ها» یک طرح مردمی است و در ایام ماه محرم قصد داریم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی هیئت‌ها در مسیر ترویج آن در استان گام برداریم، چراکه رویکرد اصلی هیئت‌های مذهبی قرآنی است و معتقدم می‌توان برنامه‌های پرباری برگزار کرد. 

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کرمانشاه تلاش اصلی این طرح را ترویج گفتمان زندگی با آیه‌های قرآنی با کمک همه اقشار دانست و گفت: با توجه به نقش هیئت‌های مذهبی در ایام محرم در سطح جامعه انتظار می‌رود که هیئت‌های مذهبی بر روی این طرح و فراز‌های تعیین‌شده آن تمرکز ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام
captcha