کد خبر: 4218343
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۰
امام جعمه کرمانشاه:

سیره شخصیتی و مدیریتی شهدای خدمت مستندسازی شود

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری گفت: شهدای خدمت، شخصیت‌های بسیار بزرگی بودند که مستندسازی سیره این شهدای والامقام گنجینه‌ای ارزشمند و الگویی قابل استفاده برای مسئولان نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام جمعه کرمانشاه

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه شامگاه گذشته، پنجم خردادماه با حضور در اجتماع دانشگاهیان کرمانشاه در گرامیداشت شهید جمهور و یاران ایشان در دانشگاه رازی این استان با تسلیت به‌مناسبت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه اظهار کرد: شهدای خدمت، شخصیت‌های بسیار بزرگی بودند و حضور فعال دانشگاه‌های استان در پی این حادثه، قابل تقدیر است.

وی در ادامه حوزه و دانشگاه را دو مرکز علم و معرفت دانست و افزود: حوزه‌های علمیه باید اعمال و رفتار شهدای خدمت را به مستند آیات شریفه قرآن و روایات تبیین کنند. مستندسازی سیره این شهدای والامقام که خادم ملت بودند گنجینه‌ای ارزشمند و الگویی قابل استفاده برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی تا همیشه خواهد بود.

امام جمعه کرمانشاه با مروری بر سیره شهید آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: مشی این شهید والامقام، ساده‌زیستی بود و نمونه‌هایی از این ویژگی اخلاقی را می‌توان در دریافت نکردن حق تولیت آستان قدس رضوی و دریافت نصف حقوق ریاست قوه قضائیه در دوران مسئولیت خود دید.

وی افزود: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود که سبک مدیریتی شهدای خدمت را در قالب پایان‌نامه و فعالیت پژوهشی به‌شیوه مجموعه‌ای مدون به نظام سیاسی دنیا عرضه کنند. لازم است کار علمی قوی و دقیق صورت گیرد و دانشگاه‌های استان، مخصوصاً دانشگاه رازی، این ظرفیت را دارد که در این عرصه پیش‌قدم باشد.

غفوری در پایان اسوه‌سازی و الگوسازی را کار حوزه و دانشگاه دانست و گفت: دانشجویان امروز، فردا در جایگاه مدیریتی قرار می‌گیرند و باید بدانند که موفق‌ترین روش مدیریتی در اداره کشور و در دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی توسط شهدای گرانقدر خدمت رقم خورد.

انتهای پیام
captcha