کد خبر: 4224439
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
نیمه دوم تیرماه؛

آغاز مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن در کرمانشاه

سهیلی با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بازه زمانی یک ماه از ۹ تیر تا ۹ مردادماه، گفت: مسابقات سراسری قرآن در مرحله شهرستانی در استان کرمانشاه از نیمه دوم تیرماه براساس شرایط زمانبدی در هر رشته برگزار می‌شود.

ساحل سهیلی رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه

ساحل سهیلی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفتگو با ایکنا از کرمانشاه، از آغاز مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن در کرمانشاه همزمان با سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: مرحله شهرستانی چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بر اساس زمانبدی اعلام شده توسط اداره امور قرآنی سازمان قرآن طی بازه زمانی یک ماه برگزار می‌شود که بر این مبنا از نیمه دوم تیرماه این مسابقات در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد ملی بر اساس سنوات گذشته به شیوه منطقه‌ای برگزار می‌شود و بر این اساس در استان کرمانشاه مسابقات در ۶ منطقه برگزار خواهد شد.

سهیلی به شرایط آئین‌نامه مسابقات سراسری قرآن نیز اشاره کرد و گفت: شهرستان‌هایی که قابلیت برگزاری مسابقات به شیوه مستقل در بخش‌های مختلف آوایی با حضور ۳۰ متسابق را دارند، می‌توانند مسابقات را خود برگزار کنند همچنین این موضوع بنا بر تصمیم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خواهد بود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کرمانشاه در پایان یادآور شد: این دوره از مسابقات سراسری قرآن در بخش‌های آوایی، معارفی، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ جزء ۲۰، جزء ۱۰ و حفظ جزء پنج، دعاخوانی، اذان و مدیحه‌سرایی معارف نهج‌البلاغه، معارف صحیفه سجادیه و ترجمه عمومی قرآن برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha