کد خبر: 4225879
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹

تحریف اهداف قیام امام حسین(ع) بزرگ‌ترین ظلم طواغیت به بشر است

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه تحریف اهداف قیام امام حسین(ع) بزرگ‌ترین ظلم طواغیت به جامعه بشری است، گفت: اهداف مقدس این قیام تا قیامت، مشعل راه بشریت و آزادگان از هر دین و طایفه و مذهبی است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام جمعه کرمانشاه

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری، امام جمعه کرمانشاه با حضور در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که در مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای علی‌گرزان سفلی شهرستان صحنه با بیان اینکه تحریف اهداف مقدس قیام امام حسین(ع) بزرگ‌ترین ظلم طواغیت به جامعه بشری در طول تاریخ است، گفت: اهداف مقدس این قیام تا قیامت، مشعل راه بشریت و آزادگان از هر دین و طایفه و مذهبی است.

وی با اشاره به ممنوعیت برپایی مراسم عزاداری در دوران حکومت طاغوت، افزود: پیرمرد باصفایی تعریف می‌کرد که در دوران طاغوت باتوجه‌به قحطی و نبود قند برای چایی روضه سیدالشهدا(ع)، مجبور شده بود که یک قطعه زمین را با ۳کیلو قند معاوضه کند تا به‌صورت پنهانی روضه به‌پا دارد.

حجت‌الاسلام غفوری تحریف اهداف قیام سیدالشهدا(ع) را ابتدا انگلیس و بعد آمریکا برشمرد و بیان کرد: استعمارگران و دشمنان اسلام و شما مردم شریف، جنایت‌های بسیاری مرتکب شده و می‌شوند که نور این دستگاه را خاموش کنند. تنزل اهداف این قیام به دعوای فامیلی بر سر قدرت، یکی از آن حرف‌های خطرناک و غلط است که ازطریق فضای مجازی میان جوانان و فرزندان ما نشر می‌دهند.

امام‌جمعه کرمانشاه با اشاره به ارادت سایر مذاهب و ادیان به‌ویژه جامعه شریف اهل‌سنت به حضرت امام حسین(ع)، عنوان کرد: به استناد کلام نورانی امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۱۳۱ نهج‌البلاغه، قیام ائمه اطهار(ع) برای بازگردانی و احیای معالم دین خدا بود که در اثر کوتاهی و مخالفت دیگران تعطیل شده بود. آن بزرگواران قیام کردند تا جامعه‌ای که دچار فساد شده بود را اصلاح کنند و بندگان مظلوم خداوند متعال در امنیت زندگی کنند و از شر اشرار دور باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان، قبول حاکمیت توسط ائمه اطهار(ع) را برای احیای حدود الهی خواند و گفت: حاکم‌شدن امام معصوم، برای دنیا و منافع آن و رقابت بر سر قدرت نبود.

حجت‌الاسلام غفوری با تصریح اینکه امام حسین(ع) برای اصلاح امّت جد بزرگوارشان رسول اکرم(ص) قیام کرد، اظهار داشت: حاکمیت اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین معروف به‌دنبال اصلاح جامعه اسلامی است و حمایت از آن نیز بزرگ‌ترین معروف است. تضعیف حاکمیت اسلامی نیز بزرگ‌ترین منکر است؛ همان‌طور که حاکمیت طاغوت به‌معنای حاکمیتی که بر سیره پیامبر و اهل‌بیت(ع) بنا نشده باشد، بزرگ‌ترین منکر عالم است.

وی برگزاری باشکوه انتخابات ریاست‌جمهوری را نشان‌دهنده ظرفیت بسیار بالای نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و عنوان کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری فقیه جامع‌الشرایط زمینه را برای رقابت فراهم می‌کند تا همه هر آنچه که در توان دارند را برای پیشرفت جامعه، خدمت به مردم و ترویج و سربلندی اسلام و انقلاب اسلامی به‌عنوان میراث شهدا، اجرا کنند.

انتهای پیام
captcha