فاصله‌گذاری اجتماعی در جهان به روایت تصویر

فاصله‌گذاری اجتماعی در جهان به روایت تصویر

در این گزارش، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت موارد ایمنی از سوی مردم کشورهای مختلف در رفت و آمدهای شهری خود برای جلوگیری از شیوع کرونا را مشاهده می‌کنید.
ای ماه‌ترین عموی دنیا عباس؛ حقا به شما نام قمر می‌آید...

ای ماه‌ترین عموی دنیا عباس؛ حقا به شما نام قمر می‌آید...

چهارم شعبان مصادف با ۱۰ فروردین روز میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) روز جانباز نامگذاری شده است. حضرت ابوالفضل فرزند امام علی (ع) و امّ‌البنین (س) است. آن حضرت در جریان حرکت امام حسین (ع) از مدینه به مکه تا کوفه و کربلا، سرپرستی و سپهسالاری کاروان امام حسین (ع) را بر عهده داشت. او در واقعه عاشورای سال ۶۱ هجری قمری در کربلا حماسه‌هایی آفرید که تاریخ نظیر آن را ندیده است. حضرت قمر بنی هاشم (ع) با پس زدن امان نامه امویان، بزرگترین درس وفاداری را در جامعه انسانی به نمایش و یادگار گذاشت.
به زادروز حسینی دلم بسی شاد است

به زادروز حسینی دلم بسی شاد است

سید جوانان اهل بهشت، ریحانه باغ رسالت، خامس آل عبا، سرور آزادگان جهان، حضرت امام حسین(ع) در سوم شعبانِ سال چهارم هجری در مدینه‏ منوره چشم به جهان گشود. ابوعبداللَّه، کنیه و سید شباب اهل الجنه، سبط النبی، مبارک و سیدالشهدا از القاب آن حضرت است. به انگیزه میلاد با سعادت اباعبدالله(ع) زائر حرم ملکوتی حضرتش می‌شویم.
حیوانات هم از بهار سهم دارند

حیوانات هم از بهار سهم دارند

با پایان زمستان و فرارسیدن بهار، تمام موجوداتی که روی نیمکره شمالی زمین زندگی می‌کنند، به صورت همزمان زنده شدن دوباره‌ طبیعت را تجربه می‌کنند.
مبعث؛ طلیعه نظام عقلانیت

مبعث؛ طلیعه نظام عقلانیت

ای پیامبر، ما تو را گواه فرستادیم و بشارت­‌دهنده و انذارکننده و تو را دعوت­‌کننده به سوی خدا به فرمان او قرار دادیم و چراغی روشنی­‌بخش. روز بعثت پیامبر اکرم(ص) روز طلوع خورشید عقلانیت و حرکت انسان‌ها در مسیر هدایت است. بعثت روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه‌گرایی، هوس‌پرستی و جهل‌پیشگی دفن شده است.
امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) و شب تحویل سال نو با سخنرانی حجت‌الاسلام عالی برگزار و از شبکه اول سیما و فضای مجازی به صورت زنده پخش خواهد شد. به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) در این گزارش نگاهی به بارگاه نورانی این امام همام در کاظمین داریم.
آیه‌های آفرینش به رسم بهار

آیه‌های آفرینش به رسم بهار

قرآن کریم به صراحت نامي از بهار نياورده است، اما ده‌ها آيه قرآن به بهار و بركات و جلوه‌ها و آثار آن اشاره‌هايي بديع و روح بخش دارند. آياتي كه از ابرها، باران، آب‌ها، گياهان، درختان، ميوه‌ها و ...ديگر نشانه‌هاي طبيعي است و همه در وصف بهار سخن مي‌گويد. فصل بهار زیبایی‌های خارق‌العاده و منحصر به فردی در هر نقطه از دنیا را دارد، زیباترین عکس‌ها از طبیعت بهار دیدنی و سرسبز در نقاط مختلف جهان را در این گزارش مشاهده می‌کنید.
زیباترین رودخانه‌های جهان

زیباترین رودخانه‌های جهان

بهشت دارای نهرهای متعدد مصفاست. نهرهایی که در آیات قرآن بدان اشاره شده و نوید جریان آن به بشر داده شده است. همچنین رودخانه‌ها در طول تاریخ از چنان جایگاه مهمی برای مردم برخوردار بودند که عملاً بسیاری از تمدن‌های بزرگ بشری حول محور چندین رودخانه‌ بزرگ به وجود آمده‌اند. در طول قرن‌ها، این آبراهه‌ها منبع کشف‌های بزرگ، کشاورزی، سرمایه‌گذاری و حتی امپراطوری‌های بزرگ بوده‌اند. نظر بر این جلوه‌های زیبای آفرینش در آستانه بهار دلکش تقدیم نگاه‌های پرمهر شما.
جنگ جهانی با COVID-19

جنگ جهانی با COVID-19

COVID-19 یا ویروس کرونا، نامی است که این روزها باعث ترس و نگرانی بسیاری شده است. نقطه آغازین شیوع کرونا شهر ووهان بود. با توجه به جمعیت بالای کشور چین شیوع این بیماری از این کشور از همان ابتدا باعث نگرانی کارشناسان بهداشتی شد. در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان دست به گریبان ویروس COVID-19 هستند.
محدودیت‌های جدید برای زائران خانه خدا

محدودیت‌های جدید برای زائران خانه خدا

عربستان سعودی روز پنجشنبه، ۱۵ اسفندماه ضمن اعمال محدودیت‌های جدید برای زائران اعلام کرد که صحن طواف کعبه و سعی صفا و مروه در طول دوران تعلیق عمره بسته خواهد بود.
1